Plany na niepogodę

Jak działamy gdy pada? Co z wycieczkami w niepogodę?

Biuro Podróży Obieżyświat specjalizujące się w turystyce dzieci ma na uwadze szczególne i wyjątkowe poczucie obsługiwanych grup naszych najmłodszych Klientów. W związku z tym faktem jest dla nas bardzo istotne jak będzie przebiegać program naszych imprez oraz czy nic nie zakłóci przebiegu ich realizacji? 


  • Bardzo często nauczyciele pytają nas, co zrobimy jak będzie padać? 
  • Jeżeli w przypadku wycieczki jednodniowej dzień wcześniej pada deszcz i wieści pogodowe nie są sprzyjające to mamy możliwość przeniesienia takiej wycieczki na inny termin. Dotyczy to jednak tylko i wyłącznie wycieczek jednodniowych. Decyzję przeniesienia koniecznie należy podjąć na dzień przed rozpoczęciem imprezy turystycznej. Prosimy o kontakt z nami i ustalenie jaka decyzja zostaje podjęta? 
  • Wycieczka może zostać przeniesiona na inny, możliwy, wolny do realizacji termin. Zaliczka również jest wtedy przekierowana na poczet realizacji wyjazdu w późniejszym terminie.
  •  Kolejnym rozwiązaniem w przypadku przewidywanych opadów jest decyzja podjęta dzień przed wyjazdem o przygotowaniu tzw. planu awaryjnego. Grupa przybywa na miejsce zbiórki i pomimo kiepskiej pogody dochodzi do realizacji imprezy turystycznej ale nieco innej programowo wycieczki. Pilot/przewodnik ma przygotowany plan awaryjny, który wybrany i zaakceptowany został już wcześniej przez nauczyciela i właśnie w tym momencie podejmujemy decyzję o jego realizacji. Program takiej wycieczki musi zawierać się w ramach cenowych imprezy zamawianej wcześniej. Może być dopłata jeżeli Klient wyrazi na to zgodę, ale raczej staramy się aby wycieczki były w tej samej cenie.
  •  W przypadku wycieczek kilkudniowych program staramy się realizować zgodnie z założeniami. Jeżeli pogoda nie pozwala na przebieg prawidłowy imprezy, pilot proponuje alternatywne rozwiązanie w ramach budżetu danej imprezy i po rozmowie z kadrą dokonuje zmian w programie tak aby było ciekawie ale bez narażania grupy na przemoczenie. Program też może zostać zamieniony w kolejności realizacji poszczególnych punktów czyli to co miało być w pierwszy dzień jest przeprowadzone w dniu ostatnim lub na odwrót.
  •  W razie pytań w kwestii pogodowych prosimy o kontakt!